Yılmaz, ''Eleştirilerin bizi birleştirmekten çok ayrıştırdığı aşikâr''

Yılmaz, ''Eleştirilerin bizi birleştirmekten çok ayrıştırdığı aşikâr''

Ülke genelinde meydana gelen yangınlar hakkında yapılan eleştirilerde Cumhurbaşkanına haksızlık yapıldığını dile getiren Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, ''Yapılan eleştirilerin bizi birleştirmekten çok ayrıştırdığı da aşikâr. Bu nedenle yapılan eleştirileri doğru bulmuyorum'' dedi.

Silivri’de yapılan geleneksel Selimpaşa Topatan Kavunu ve Bamya Festivali'nde yapılacak olan eğlence ve konser etkinliklerini ülke genelinde çıkan yangınlar nedeniyle erteleyen Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

SİLİVRİ'DEN DESTEK YOLDA

Manavgat’ta orman yangınlarının yaşandığı bölgeye SAK ekiplerini gönderdiklerini açıklayan Yılmaz, ''Bir sulama tankeri, iki tane arama kurtarma aracı ve 13 kişilik arama kurtarma ekibi ile şu anda Silivri Belediyesinden mesai arkadaşlarım Manavgat yolunda. Silivri Belediyesi Arama Kurtarma Ekibimiz (SAK) Manavgat’a bir soluk, bir nefes olmaya gidiyor. İnşallah Cenab-ı Allah görevlerini tamamlayıp sağ salim aramıza dönmeyi nasip eder'' dedi.

''CUMHURBAŞKANINA HAKSIZLIK EDİLİYOR''

Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: ''Ormanlarımız, ciğerlerimiz cayır cayır yanarken, beş şehidimiz varken bugünlerde bir ve beraber olmaya ihtiyacımız var. Daha yangınlarla mücadele devam ederken acımasız şekilde eleştiri yaparsak hükümetimize ve Cumhurbaşkanımıza haksızlık etmiş oluruz. Yapılan eleştirilerin bizi birleştirmekten çok ayrıştığı da aşikâr. Bu nedenle yapılan eleştirileri doğru bulmuyorum.

''TOPRAKLAR SUSUZ KALSA DA, BİZİM ONLARI SULAYACAK ASİL KANIMIZ VAR''

Ayrıca PKK elebaşı Murat Karayılan’ın tehditkâr söylemlerine yanıt veren Yılmaz, ''Şimdi ben Selimpaşa’dan o sözleri söyleyen zata seslenmek istiyorum: Bizim ormanlarımızı, bizim ağaçlarımızı yaksanız da yeni fidanlar, yeni ormanlar yapacak kutsal vatanımız var. Kutsal vatanımızın toprakları susuz kalsa da, bu ağaçlar, bu ormanlar susuz kalsa da bizim onları sulayacak asil kanlarımız var.''

Haber Merkezi

Önceki Haber

Bağcılar Belediyesi 20 Bin Adet Fidan Bağışladı

Sonraki Haber

Avcılar'da lüks villa yandı