Yapılan Deprem Tatbikatı Gerçeğini Aratmadı

Yapılan Deprem Tatbikatı Gerçeğini Aratmadı

Güngören’de depreme karşı bilinç oluşturma ve deprem sonrasında kurtarma ve doğru hareket etme amacıyla Güngören Belediyesi binasında tatbikat yapıldı.

Güngören’de olası bir deprem anında tehlikelere karşı deneyim oluşturmak, ekip olarak hareket etme bilincini yükseltmek amacıyla Güngören Belediyesi ana hizmet binasında gerçeği aratmayacak bir senaryo eşliğinde deprem tatbikatı yapıldı. Başarılı geçen deprem tatbikatı sonucunda hem personellere hem de o esnada binada bulunan vatandaşlara iyi bir deneyim sağlanırken, tatbikata katılanlar olası bir tehlikeye karşı da nasıl bir yol izleyeceğine dair tecrübe sahibi oldu. 
Tatbikat senaryosuna göre, Güngören’de, 4 Mart tarihinde öğleden sonra saat 16.30 sularında bir deprem meydana geliyor. Deprem esnasında hızlıca binayı tahliye eden vatandaşlar ve personeller ekiplerinin talimatları doğrultusunda hareket edip toplanma bölgelerine gidiyor. 
Tatbikatta, deprem sonrasında arama-kurtarma, tahliye ve yangın söndürme ekipleri, binanın boşaltılması, yaralıya ilk müdahalenin yapılması, yaralının sağlık ekiplerine teslimi başta olmak üzere acil toplanma alanlarında sayım yapılması ve güvenliğin sağlanması işlemlerinde görevini eksiksiz bir şekilde yerine getirildiği bildirildi.

Önceki Haber

Silivri'de deprem tatbikatı yapıldı

Sonraki Haber

60 Yaşında Hayalini Gerçekleştirdi