Yol üzerine park eden onlarca tır kaza riski yaratıyor

Yol üzerine park eden onlarca tır kaza riski yaratıyor

İstanbul Büyükçekmece'de kamunun kullanımına açık yola park eden tırlara ceza yağdı.

Büyükçekmece Belediyesi Zabıta Ekipleri, bir lojistik firmasına gelen tırların kamunun kullanımına açık yola park ederek trafiği aksatması ve kaza riski yaratması üzerine harekete geçti.

Zabıta ekipleri şikayete konu olan lojistik firmasına giderek yetkilileri son kez uyardı ve tutanak hazırladı.

Her geçen gün sayısı artan tırlar yüzünden vatandaşlar tedirgin

 

Büyükçekmece İlçesi, Karaağaç Mahallesi Avşa Sokak’ta depo ruhsatı bulunan lojistik firması bölgeyi tıra garajına çevirince, trafikte sıkıntılar yaşayan bölge halkından tepkiler gelmeye başladı. Kamunun kullanımına açık yol üzerine çok sayıda tırın sağlı sollu olarak park etmesi hem trafiği olumsuz etkiliyor hem de sürücüler için kaza riski oluşturuyor. Vatandaşlar lojistik firması hakkında Büyükçekmece Belediyesi’ne çok sayıda şikayette bulundu. Gelen şikayetler üzerine daha önce bölgede incelemeler yapan belediye ekipleri durumu Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne de bildirdi. Ancak yapılan tüm uyarılara rağmen yollara park eden tırların sayısı her geçen gün daha da artmaya başladı.

Depo mühürlenecek ve ruhsat iptaline gidilecek

 

Geçtiğimiz haftasonu vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler üzerine bölgeye gelen Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü ekipleri, tır sürücülerini ve lojistik firma yetkililerini bir kez daha uyararak işyeri hakkında tebligat tuttu. Yapılan uyarılara rağmen tırların yolları işgal etmesi durumunda depo mühürlenerek, ruhsatı iptal edilecek. Tırların kapladığı sokak drone ile de görüntülendi.

Önceki Haber

Engellilere EKPSS desteği

Sonraki Haber

Bozkurt: ''Sorunlu bir belediye devraldık, bunları çözüyoruz''