Beylikdüzü Yaz Spor Okulu'na Yoğun İlgi

Beylikdüzü Yaz Spor Okulu'na Yoğun İlgi

Beylikdüzü Belediyesi tarafından her yaz düzenlenen Yaz Spor Okulları salgın hastalık korona virüse rağmen yoğun ilgi gördü. 12 farklı branşta toplamda 2 bin 266 öğrenci spor okullarında eğitim almaya devam ediyor.

Beylikdüzü Belediyesi'ne bağlı Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, ilçede yaşayan çocukların daha verimli bir yaz geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlediği Yaz Spor Okulları eğitimlerine başladı. Salgın hastalık koronavirüs tedbirleri kapsamında açık alanda yapılan eğitimlerin kontenjanları ise sınırlı sayıda tutuldu. Toplamdda 2 bin 266 öğrenci, 12 farklı branşta ücretsiz eğitim alma imkanı yakaladı. 

Öğrenciler yeteneklerini keşfetme imkânı buluyor

Büyük ilgiyle karşılanan spor okullarında; basketbol, voleybol, çocuk zumbası, jimnastik, masa tenisi, satranç, futbol, tenis, izcilik, taekwando, aikido ve golf branşları yer alıyor. Engelsiz branşlarda ise basketbol, jimnastik, masa tenisi ve taekwando alanlarında verilen eğitimlerle özel gereksinimli çocuklar yeteneklerini keşfetme imkânı buluyor. Beylikdüzü sınırları içerisinde bulunan 22 farklı alan ve tesiste devam eden dersler, 4 Eylül tarihinde düzenlenecek madalya ve sertifika töreniyle sona erecek.  

Önceki Haber

Avcılar'da yine balkon çöktü

Sonraki Haber

İSKİ duyurdu! Su arzı aksayacak