İstiklal Marşı'nı Gür sesleriyle okudular

İstiklal Marşı'nı Gür sesleriyle okudular

Başakşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği en büyük gençlik ve spor organizasyonu İstanbul Gençlik Oyunları, kültür ve sanat yarışmalarıyla devam ediyor. Oyunlar kapsamında bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve İstiklal Marşı’nın okunduğu şiir yarışmasının birincisi TOKİ Celalettin Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Rugeyya Özayyıldız oldu.

Türkiye’nin en büyük gençlik ve spor organizasyonu olan İstanbul Gençlik Oyunları’nın heyecanı, spor branşlarındaki turnuvalarının yanı sıra kültür ve sanat yarışmalarında da sürüyor. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen şiir yarışmasının Başakşehir finali, Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 12 okulun katıldığı yarışmada Başakşehirli öğrenciler, İstiklal Marşı’nı en gür sesleriyle okudu.

Jüri üyeleri değerlendirmede zorlandı

Jüri üyeleri duygu ve düşünce aktarımı, ezber gücü ve kelimelerin doğru telaffuzu, sahne hâkimiyeti, jest ve mimikler, nefes uyumu, vurgu ve tonlamaları dikkate alarak puanlama yaptı. Gençlerin başarılı performansları karşısında zorlanan jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda, yarışmanın birincisi TOKİ Celalettin Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Rugeyya Özayyıldız oldu. Yarışmada TOKİ Kayaşehir Anadolu Lisesi’nden Meryem Tosun ikinciliği, Miktat Ağaoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi’nden Buse Kara ise üçüncülüğü elde etti.  

İstanbul finalinde Başakşehir’i temsil edecek

İstanbul Gençlik Oyunları şiir yarışmasının jüri üyeliğini Karadeniz Teknik Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi bölümü mezunu Başakşehir Anadolu Lisesi Müdürü Aziz Erdoğan, şair ve yazar Serkan Özer, İsmet Kemal Karadayı Cumhuriyet Başsavcısı ödülü sahibi Hülya Acet, radyocu ve yazar Fatma Beyza Tütüncüoğlu, tiyatro oyuncusu ve yazar Harun Özüağ üstlendi. TOKİ Celalettin Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Rugeyya Özayyıldız, şiir yarışması İstanbul finalinde Başakşehir’i temsil edecek.

Önceki Haber

Bünyamin Demir’den Üçüzlere Sürpriz Ziyaret

Sonraki Haber

Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı Yapıldı