7'den 70'e herkese müzik eğitimi

7'den 70'e herkese müzik eğitimi

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir Müzik Akademisi bünyesinde başlatılan Müzik Atölyeleri’nin ilk dönem kursiyerlerine sertifikalarını verdi. Başakşehir’in yetenekleriyle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Başkan Kartoğlu, “ Gözlerinizdeki heyecan ve enerjiyi görmek beni gururlandırıyor. Başakşehir gençliği, bugüne kadar bizi hiç yanıltmadı ” dedi.

Başakşehir Belediyesi’nin gençleri konservatuvarlara profesyonel bir şekilde hazırlanmak için hayata geçirdiği Başakşehir Müzik Akademisi’nde eğitimler hız kesmeden devam ediyor. Müziği hayatının bir parçası olarak gören 7’den 70’e tüm Başakşehirlilerin istifade ettiği Müzik Atölyeleri’nde ilk eğitim dönemi tamamlandı.

Duayen sanatçılardan eğitim aldılar

Dünyaca ünlü orkestra şefi Hakan Şensoy başta olmak üzere, Ece Göksu, Muhammed Yıldırır ve Kamil Özler’den eğitim alma fırsatı bulan kursiyerler için anlamlı bir sertifika tören düzenlendi. Başakşehir Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bilgievi’nde yapılan törene, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da katıldı.

“Gözlerinizdeki heyecan beni gururlandırıyor”

Başakşehir Müzik Akademisi’nde her yıl yüzlerce öğrenciye eğitim verildiğini söyleyen Kartoğlu, “Sizler başarılı oldukça bizler de, ‘Gençlerimiz için daha fazla ne yapabiliriz’ diye düşünüyoruz. İkinci dönem eğitimlerimizde, yine birbirinden değerli sanatçılarımızı gençliğin ve sanatın şehrinde ağırlamaya devam edeceğiz. Gözlerinizdeki heyecan ve enerjiyi görmek beni gururlandırıyor. Başakşehir gençliği, bugüne kadar bizi hiç yanıltmadı. Kendinizi geliştirin, kendinize güvenin, inanın ve çok çalışın” diye konuştu.

Önceki Haber

60 Yaşında Hayalini Gerçekleştirdi

Sonraki Haber

Cinsiyet Eşitliği Yerel Eylem Planı Çalıştayı” Büyükçekmece’de yapıldı