Bakırköy'de uyarı ateşinde ölüme ilişkin iki polis adliyeye sevk edildi

Bakırköy'de uyarı ateşinde ölüme ilişkin iki polis adliyeye sevk edildi

İstanbul Bakırköy'de "dur" ihtarına uymayan otomobile açılan uyarı ateşinde bir kişinin hayatını kaybetmesine ilişkin gözaltına alınan iki polis memuru savcılıktan serbest kaldı, aracı kullanan şüpheli ise hakimlikçe adli kontrol şartıyla salıverildi.

İstanbul Bakırköy'de "dur" ihtarına uymayan otomobile açılan uyarı ateşinde bir kişinin hayatını kaybetmesine ilişkin gözaltına alınan iki polis memuru savcılıktan serbest kaldı, aracı kullanan şüpheli ise hakimlikçe adli kontrol şartıyla salıverildi.

Bakırköy'de dün polisin ihtarına rağmen durmayan otomobile açılan uyarı ateşi sonucu bir kişinin yaşamını yitirmesiyle ilgili soruşturma kapsamında, olaya müdahale eden polis memurlarından 2'si ile olaya karışan aracı kullanan şüpheli S.K gözaltına alındı.

Polis memurları ile şüpheli S.K, ifadelerinin alınmasının ardından Bakırköy Adliyesine çıkarıldı.

İki polis memuru savcılık tarafından serbest bırakılırken, S.K, hakkında adli kontrol tedbirleri uygulanması istemiyle hakimliğe sevk edildi.

Şüpheli S.K, nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliğince, konutunu terk etmeme ve yurt dışına çıkış yasağından oluşan adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakıldı.

Olay

Bakırköy'de dün sabit uygulama noktasına gelen bir otomobil, "dur" ihtarına uymayarak kaçmıştı.

E-5 güney istikametinde makas atarak ilerleyen aracın sürücüsünün elindeki silahı göstermesi üzerine, görevli personel tarafından şüpheliyi uyarmak ve aracı durdurmak amacıyla uyarı ateşi açılmıştı.

Çevredeki araçlara çarparak duran otomobilden yaya olarak kaçan S.K. ekiplerce yakalanmış, aracın ön yolcu koltuğunda bulunan ve mermi isabet etmesi sonucu yaralanan 15 yaşındaki Y.A, kaldırıldığı hastanede kurtarılamamıştı.

Ayrıca araçtaki aramada, bir miktar uyuşturucu, 1 dolu tabanca şarjörü ve seyyar çakar tertibatı ele geçirilmişti.

Önceki Haber

EMITT 25’inci kez kapılarını Büyükçekmece’de açtı

Sonraki Haber

Kazıda cesedi bulunan Murat Kartal cinayetinde yeni detay!