Aşı olmayana ekmek yok

Aşı olmayana ekmek yok

Günlük koronavirüs vaka sayısının artması ile birlikte İstanbul'da içlerinde Bakırköy'ünde yer aldığı 6 ilçede aşı olmayanlara ekmek satılmayacak. Kararı açıklayan İstanbul Fırıncılar Odası Esenler Temsilcisi Mustafa Çiçek, "Gidişatı iyi görmüyoruz. Bizler de fırıncılar olarak üzerimize düşeni yapmaya çalıştık'' dedi.

Salgın hastalık koronavirüsün ülkemizdeki günlük vaka sayılarındaki artış üzerine İstanbul'da 6 ilçenin fırıncılar odası temsilcisi yeni bir karar aldıklarını duyurdu. Karara göre, aşı yaptırmayanların ilçelerindeki fırınlara artık giremeyecek ve ekmek satın alamayacak. Önümüzdeki hafta uygulmaya geçecek olan karardan etkilenecek ilçeler ise, Bakırköy, Güngören, Bağcılar, Bahçelievler, Bayrampaşa ve Esenler olarak açıklandı.

''TÜRKİYE'NİN BİR KAPANMAYA DAHA GÜCÜ YOK''

Kararı duyuran İstanbul Fırıncılar Odası Esenler Temsilcisi Mustafa Çiçek, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Vaka sayıları artmaya başlayınca karar almak zorunda kaldık. Şu anda koronavirüs vaka sayıları aşırı bir şekilde artmaya başladı. Gidişatı iyi görmüyoruz. Bizler de fırıncılar olarak üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. O yüzden fırına gelen vatandaşların aşılarının olup olmadığını kontrol edeceğiz. Aşısı olmayana ekmek satışı yapmayacağız. Biz de vatandaş olarak üzerimize düşen görevi yapmak zorundayız. Fırıncılar Odası olarak aldığımız kararın doğru olduğuna inanıyoruz ve kararı uygulayacağız. Gelen vatandaşların hepsi akıllı telefon kullanıyor. Telefonlarında aşı olup olmadıkları belli. Aşısı yoksa ekmek satışı yapmayacağız. Belki biz pandemi döneminde kapanmadık ama binlerce küçük esnafımız kapandı ve mağduriyet yaşandı. Benim kimseyi mağdur etmeye hakkım yok. Bu uygulamayı önümüzdeki hafta itibariyle başlatacağız. Ancak bu kararın en kısa zamanda 39 ilçeye yayılacağını düşünüyorum.
Hatta bu kararın tüm Türkiye'ye yayılmasını istiyoruz. Bu şekilde en azından insanları uyarmış oluruz. Çünkü Türkiye'nin bir kapanmaya daha gücü yok"

Önceki Haber

Bağcılar Belediyesi orman yangınları için harekete geçti

Sonraki Haber

Karabat: ''Sultan Pelemiri yok oluyor''