Çocuk Oyun ve Aktivite Parkı açıldı

Çocuk Oyun ve Aktivite Parkı açıldı

Bahçelievler’de Kapalı Çocuk Oyun ve Eğlence Parkı açıldı. Açılışa katılan Başkan Bahadır, “Bahçelievler’in ilk Kapalı Çocuk Oyun ve Eğlence Parkı’nı açtık” dedi.

Bahçelievler Belediyesi, çocuklarımızın zihinsel ve fiziksel gelişimine katkı sunmayı sürdürüyor. İlçe sınırları içinde hizmet veren Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi içinde çocuklarımıza özel ‘Oyun Alanı ve Aktivite Parkı’ düzenlendi. 180 metrekarelik alanda her türlü olanak hazırlandı.

Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi içerisine açılan Kapalı Çocuk Oyun ve Eğlence Parkı’nın açılışına Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır’ın yanı sıra çok sayıda çocuk ve aileleri katıldı.

“ÇOCUKLARLA BİRLİKTE EĞLENİYORUZ”

Açılış töreninde konuşan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, “Bugün çok mutluyuz. Çocuklarımızla eğleniyoruz. Bahçelievler’in ilk Kapalı Çocuk ve Eğlence Parkı’nı açtık. Yaklaşık 180 metrekarelik bir alan üzerine kuruldu. Çocukların eğlenebileceği her şeyi temin etmeye çalıştık. Çocukların hem fiziksel hem de psikolojik gelişmelerine yardımcı olacak bir alan açtık. Pandemi koşullarına her zaman olduğu gibi dikkat ediyoruz. Pandemiden dolayı 30 çocuk aldık. Rezervasyon yaptıran çocuklarımız bu oyun alanına bekliyoruz” diye konuştu.

KAPALI VE GÜVENLİ BİR ORTAM

Çalışma, çocuklarımıza ve ailelerine birçok açıdan katkılar sunacak. Çocuk gelişimi için önemli bir görevi yerine getirecek alan, kapalı mekan olmasıyla da birçok avantajı beraberinde getirecek. Hem çocuklarımıza güvenli bir alanda oyun oynama imkanı oluşturulacak hem de kar, yağmur gibi koşullarda çocuklarımızı olumsuz hava koşullarından etkilenmelerinin önüne geçecek.

TAM DONANIMLI MERKEZ

Şehir hayatı ile birlikte çocuklarımız için oyun alanları daha da azaldı. Hem güvenli hem de hijyenik tam donanımlı bir oyun alanı ihtiyacı Bahçelievler Belediyesi’ni harekete geçirdi. Özellikle soğuk havalarda ve yağışlı ortamlarda güvenli ve hijyenik bir alan ihtiyacını karşılayacak tesis hizmete açıldı. Tam donanımlı ‘Oyun Alanı’ içinde her türlü ihtiyaç düşünüldü. Alanda roller/sprial yüksek kaydırak, dönence, atlıkarınca, top havuzu, top uçurma sandığı, zıpline, tırmanma duvarı ve trambolin oyun aletleri bulunuyor.

4-8 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARA HİZMET VERECEK

Çalışma, şehir hayatında İlçede önemli bir açığı karşılayacak. Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi içinde yapılan alan 4-8 yaş aralığındaki çocuklarımıza hizmet verecek.

RANDEVU SİSTEMİ İLE HİZMET VERECEK

Hizmet, randevu sistemi ile çalışmalarını yürütecek. Belediyenin hizmetinden faydalanmak isteyen veliler internet üzerinden randevu alabilecekler. Daha çok çocuğa hizmet verebilmek için oyun alanında 1 saatlik bir zaman sınırı yer alıyor. Çocuklarını getiren ebeveynler için ise alanda bir bekleme yeri oluşturuldu. Veliler bekleme sürecini yakından takip ederek güvenle çocuklarının oyun oynamasını sağlayacak.

Önceki Haber

Arnavutköy'de eşi ile arkadaşını öldüren sanık hakkında mütalaa

Sonraki Haber

Başakşehirli Gençlerden Örnek Davranış