Bahçelievler’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği

Bahçelievler’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği

Bahçelievler Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü coşkuyla kutladı. Türk Sineması’nın usta oyuncusu Hülya Koçyiğit ve Samida Müzik Grubu’nun katılımıyla gerçekleşen etkinliğe yoğun bir katılım gerçekleşti.

Programda konuşan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak, kadına ve tüm canlılara yönelik şiddetin son bulmasını diledi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Bahçelievler’de yoğun bir katılım ve coşkuyla kutlandı. Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, Yayla’da kurulan stantta kadınlara çiçek vererek, Kadınlar Günü’nü kutladı. Başkan Bahadır, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri de kırmayarak, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kadınlar Günü etkinliği, Bahçelievler Belediyesi Nurettin Topçu Sahnesi’ndeki söyleşi ve konser ile devam etti. Etkinliğe, Türk Sineması’nın Usta Oyuncusu Hülya Koçyiğit ve Samida Müzik Grubu katıldı. Bahçelievler’de yaşayan kadınların yoğun bir katılım gerçekleştirdiği programda salon hınca hınç doldu.

‘KADIN ÇALIŞAN ORANINI YÜZDE YÜZ ARTIRDIK’

Programın açılış konuşmasını yapan Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, tüm kadınların 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutlayarak, kadına ve tüm canlılara şiddetin son bulmasını diledi. Başkan Bahadır, kadınların iş hayatına katılımının daha da artması gerektiğini belirterek, “Bahçelievler Belediyesi’nde kadın çalışanların oranını yüzde yüz artırdık” dedi.

‘KADIN OLMAZSA, DEMOKRASİ OLMAZ’

Program, Usta Sinema Sanatçısı Hülya Koçyiğit söyleşisi ile devam etti. Coşkulu ve samimi bir ortamda geçen söyleşide Hülya Koçyiğit, kadınlara kendi hayatından kesitler sundu. Koçyiğit, “Kadın olmazsa, demokrasi olmaz” diyerek, kadınları her alanda hayatın merkezine almak gerektiğini belirtti. Koçyiğit, tüm dünyada başta kadına, çocuğa ve her türlü canlıya şiddetin son bulmasını diledi.

Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Koçyiğit, “Sanatçı olmasaydınız hangi mesleği seçerdiniz?” sorusunu, öğrenciyken öğretmenlere çok büyük saygı duyduğunu söyleyerek yanıtladı.

Sanatın hayattaki önemine vurgu yapan Koçyiğit, kadınlara seslenerek “Yeteneğiniz varsa fırsatları kaçırmayın, yeteneklerinizi gösterin” diye seslendi.

Söyleşi sonrası tüm kadınlar adına Hülya Koçyiğit’e ve Şehit Piyade Onbaşı Sedat Mekan’ın annesi Özlem Mekan’a hediye ve çiçek verildi.

SAMİDA MÜZİK GRUBU’NDAN COŞKULU KONSER

Etkinlik, Samida Müzik Grubu’nun coşkulu konseri ile sona erdi. Konser sonrası Başkan Bahadır, Samida Müzik Grubu’na hediye ve çiçek takdim etti.

Önceki Haber

Bağcılar’da 4 Dilde 'Savaşa Dur De' Çağrısı

Sonraki Haber

Başakşehir'de 8 mart bir başka güzel