İranlı Çifti Afganlar rehin aldı

İranlı Çifti Afganlar rehin aldı

İran'dan gelerek Türkiye'yi transit ülke olarak kullanıp, Avrupa'ya kaçmak isteyen İranlı çifti İstanbul'da Afganistanlı mülteciler rehin aldı.

Arnavutköy'de yaşanılan olayda, İran'dan İstanbul'a gelerek kaçak yollarla İtalya'ya gitmenin hayalini kuran İranlı çift internet üzerinden Afganistan uyruklu kişilerle tanıştı. Kaçak göç konusunda kendileriyle para karşılığı anlaşan çift ilk önce Aksaray'da Afganlar ile buluştu. Afganlar, İranlı çifte bir gün konaklamaları gerektiğini söyleyerek, Arnavutköy'de ayarladıkları bir daireye götürdü. İranlı çifti ayak ve ellerinden bağlayan Afganlar çifti gasp etti. İranlı çiftin videosunu çeken Afganlar daha sonra videoyu çiftin akrabalarına göndererek fidye istedi.

ÇİFT SINIR DIŞI EDİLDİ

İranlı çift 12 saat bağlı kaldıkları daireden el ve ayaklarındaki ipleri zar zor çözerek kaçmayı başardı. Binadan çıkan çiftin yardımına mahalle sakinleri yetişti. İhbar üzerine bölgeye gelen polis ekipleri, çifti rehin alan 4 afgan gaspçıyı tutukladı. İtalya hayalleri Arnavutköy'de son bulan İranlı çift ise resmi işlemlerinin ardından sınır dışı edilerek ülkelerine geri gönderildi.
 

Önceki Haber

Staj için gitti işletme kurdu

Sonraki Haber

Siyah brandalı araç tepki çekti